24 sierpnia 2019

5 mitów o liposukcji

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zyskują na popularności w Polsce. Korzystają z nich zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oprócz drobnych sposobów na poprawę wyglądu, wiele osób decyduje się na wymodelowanie sylwetki. Jedną z bardziej popularnych metod jest liposukcja. Mimo tego, krążą wokół niej różnego rodzaju mity. Poniżej najpopularniejsze z nich.

  1. Pożegnaj się ze zbędnymi kilogramami

Liposukcja wbrew pozorom nie jest odpowiedzią na pozbycie się zbędnych kilogramów. Nie jest metodą na zastąpienie ćwiczeń oraz diety. Zabieg pozwala jedynie na rozbicie tkanki tłuszczowej w takich miejscach, gdzie uporczywie się odkłada i trudno jest się jej pozbyć. Są to głównie uda, biodra, „boczki” i brzuch.

  1. Sposób na cellulit

Cellulit jest problemem dla wielu kobiet. Liposukcja mylnie jest kojarzone ze sposobem na jego usunięcie. Niestety w rzeczywistości trzeba szukać innego zabiegu, gdyż cellulit to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa ze zmianami włóknisto-obrzękowymi w tkance podskórnej. Liposukcja usuwa natomiast tłuszcz znajdujący się głęboko pod skórą.

  1. waga

    Tłuszcz powraca, ale w inne miejsce

Jedną z częściej powtarzanych legend jest odkładanie się tłuszczu w innym miejscu po wykonaniu zabiegu liposukcji. Oczywiście nie jest to prawdą. Każdy ma inne skłonności genetyczne do gromadzenia tłuszczu w konkretnych części ciała. Pozbycie się go przykładowo z brzucha nie wpłynie na to, że zacznie on nagle gromadzić się w ramionach.

  1. Zwiotczała skóra

Po liposukcji zostaje się z kolejnym problemem – zwiotczałą skórą. To także kolejny mit. Zanim przystąpi się do zabiegu chirurg plastyczny ocenia stan skóry i jej jakość. Na tej podstawie ocenia czy skóra się skurczy. W przypadku, gdy skóra faktycznie będzie wiotczeć, wtedy proponowane są dodatkowe rozwiązania. U pacjentów, których skóra jest elastyczna, na odessanym obszarze ciała skóra wygląda naturalnie już po kilku tygodniach.

  1. Poddaj się zabiegowi i żyj, jak gdyby nigdy nic

Wielu ludzi myśli, że po zabiegu liposukcji można bez problemu wrócić do codziennych czynności. W rzeczywistości zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem ogólnym. Po zabiegu pacjenci przez około 2 dni muszą przyjmować leki przeciwbólowe. Do codziennych zajęć można wrócić po około 10 dniach.

 


Więcej o liposukcji przeczytasz na: http://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa