20 września 2019

Kiedy korzystać z medycyny estetycznej?

Praktycznie każda osoba chce dbać o swój wygląd i próbujemy to osiągać przez najróżniejsze sposoby. Jedna grupa stosuje obficie przeróżne kosmetyki, zdając sobie sprawę z tego, że na efekty trzeba będzie nieco poczekać. Natomiast jeszcze inni, wolą skorzystać z pozornie „poważniejszego” wyjścia, jakim jest medycyna estetyczna. Kiedy jest odpowiedni czas na skorzystanie z tak nieinwazyjnych sposobów na poprawę naszego wyglądu?

Niewiedza

Takie pytanie często jest wynikiem… niewiedzy! Nie istnieją konkretne „widełki” wiekowe, które określą odpowiedni wiek. Ważniejszym kryterium będzie tutaj to, jakie potrzeby ma nasze ciało i co chcemy osiągnąć przez dany zabieg. Możemy je podzielić na te, które działają w sposób redukujący, na przykład nasze zmarszczki czy przebarwienia oraz takie, które działają czysto prewencyjnie. Są one często polecane przez lekarzy, gdyż jak dobrze wiemy – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Dla młodszych…

Jeżeli jesteśmy osobami w młodym wieku, czyli do 30 roku życia, raczej nie potrzebujemy żadnych zabiegów, jednak musimy pamiętać, że każdy pacjent jest całkowicie inny! Po przekroczeniu tej granicy wiekowej nasza skóra może tracić swoją naturalną sprężystość i nawilżenie. Właśnie wtedy, możemy paść ofiarami zmarszczek. Specjalne zabiegi o cechach anti-agingowych mają na celu możliwie w najlepszy sposób przywrócić jej kondycję. Ten efekt osiąga się przy pomocy, chociażby ich wypełniania czy ostrzykiwania, dostarczającego naszej skórze odpowiednich składników odżywczych.

…jak i starszych

Jeżeli na skórze naszego ciała widoczne są inne niż zmarszczki oznaki starzenia, to i tak warto udać się na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej. Dzięki wiedzy i doświadczeniu lekarza prowadzącego dowiemy się jakie czynności będą najlepszym wyjściem. Właśnie dlatego, aby nieco oszukać ten proces i w dyskretny sposób wymazać to, co jest jego niepożądanym następstwem, czyli zmarszczki, bruzdy i przebarwienia.

Podsumowanie

Jak zapewne zdajecie sobie już sprawę, z dobroci zabiegów medycyny estetyczny możemy skorzystać w naprawdę każdym wieku. Jedyne co determinuje sposób ich doboru to, jak wygląda nasza skóra i co chcemy osiągnąć poprzez wizytę w odpowiednim gabinecie. Dziś dostęp do takich miejsc jest bardzo ułatwiony, więc nic nie powinno nam stać na drodze, aby z nich skorzystać! Na co czekacie?

Tekst powstał we współpracy z Sopocką Fabryką Urody http://sopockafabrykaurody.pl/