24 sierpnia 2019

Olejek kokosowy na włosy – jak go używać?

włosy po użyciu olejku kokosowego

Mierzysz się z problemem suchych, poniszczonych włosów? Sklepowe odżywki nie pomagają, mimo że gwiazdy w reklamach chwalą sobie ich działanie? Nie pozostaje Ci nic innego jak zwrócić się o pomoc do Matki Natury!

Nie da się ukryć, że dzisiejsze kobiety są mocno narażone na wszelkiego rodzaju zagrożenia dla włosów. Stres, kawa, papierosy, chemikalia unoszące się w powietrzu, zmiany klimatu – gorące lato, mroźna zima, deszcze, wiatr… To wszystko bardzo negatywnie wpływa na kondycję włosów. W efekcie próbujemy się leczyć i sięgamy po najpopularniejsze kosmetyki promowane w telewizji oraz Internecie. Czy słusznie?

Czasem faktycznie – specyfiki te działają i idealnie łączą się z naszym typem włosów. Bywa jednak, że nasze włosy nie dają się okiełznać żadnym kosmetykom odżywczym. Co wtedy?

olejek kokosowy i kokosyPozostaje zaufać naturze i pokusić się o wypróbowanie olejku kokosowego. Okazuje się, że posiada on sporo ciekawych właściwości, z których chętnie skorzystałaby każda „włosomaniaczka”. Olejku kokosowego przez wieki używano zarówno na Bliskim jak i Dalekim Wschodzie. Ceniono jego właściwości nawilżające oraz odżywcze. Olejek bogaty jest w składniki mineralne, witaminy oraz pozytywnie działające kwasy tłuszczowe. Jest ponadto cennym źródłem potasu, wapnia, żelaza oraz magnezu.

 

Jak go używać? Oto poradnik:

  • Zmocz włosy i wmasuj olejek kokosowy w każde pasmo. Od nasady aż po same końcówki.
  • pojemnik oleju kokosowegoZałóż na głowę czepek foliowy (jeśli takowego nie posiadasz – możesz użyć po prostu woreczka) i zadbaj o to, by dobrze się trzymał i nie spadał. Następnie owiń głowę ręcznikiem i czekaj. Zaleca się stosowanie tej metody na noc, dzięki czemu olejek będzie miał sporo czasu na działanie. Aczkolwiek jeśli nie mamy możliwości użycia go na noc, lub nie chcemy tego robić – możemy przetrzymać olejek na włosach przez co najmniej 2 godziny.
  • Po tym czasie zdejmij wszystko z głowy, spłucz olejek ciepłą wodą, a włosy umyj naturalnym szamponem – może być ziołowy.
  • Takie zabiegi wykonuj regularnie 2 razy w tygodniu!