24 sierpnia 2019

Pielęgnacja męskiej twarzy

twarz mężczyzny

Pielęgnacja męskiej twarzy jest coraz popularniejszym tematem wśród ogromnych rzeszy panów. Coraz większa ilość panów stawia na przeróżną ilość kosmetyków przeznaczonych do poszczególnych czynności. Należy jednak pamiętać o tym, że męska skóra twarzy ma znacznie inne potrzeby niż kobieca. Co trzeba robić, aby zyskać cerę, która jest nie tylko gładka, ale przede wszystkim zadbana i zdrowa.

 

Oczyszczanie

Zaczniemy dziś od oczyszczania twarzy. Jeżeli wiemy, jak zbudowana jest skóra, to zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze gruczoły łojowe pracują intensywnie przez cały czas, i produkują serum. Właśnie ten fakt sprawia, że cera jest narażona na działanie wszelakich bakterii powodujących wypryski i podrażnienia. Aby pomóc naszej skórze, powinniśmy dbać o regularnie oczyszczanie i złuszczanie starego naskórka.

Tonik i tonizowanie

tonik do oczyszczania twarzyPo pozbyciu się martwego naskórka warto spędzić kilka minut na tonizowaniu naszej skóry. Męska twarz, która została oczyszczona przy pomocy żelu i wody, zmienia swoje pH, czyli odczyn. Niesamowite prawda! Zadaniem numer jeden każdego z toników jest przywrócenie naturalnego odczynu naszej skóry, który jest utrzymywany na poziomie 5,5. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż gdy ten współczynnik będzie zaburzony, przy zbyt wysokim pH cera będzie bardziej wrażliwa i łatwiej będzie nam o wszelakie podrażnienia. Natomiast gdy będzie on zbyt niski, dojdzie to wzmożonej produkcji łoju i co za tym idzie – większego przetłuszczania!

Ostatni krok

krem nawilżającyOstatnim ważnym krokiem przy pielęgnacji naszej skóry jest jej odżywienie i nawilżenie. Jak możemy się domyślić, celem tego działania jest dostarczenie jej wszystkich potrzebnych składników, aby wyglądała ona zjawiskowo. Poszczególne kremy nawilżą, uelastycznią i zapobiegną wszelkim podrażnieniom, a jeszcze inne wyeliminują powstawanie zmarszczek i zminimalizują przebarwienia. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że kremy trzeba dostosować do tego, jaką skórę mamy i czego będzie ona potrzebować.

Podsumowanie

Warto zdać sobie szybko sprawę z tego, że nasza skóra będzie wyglądać tak dobrze, jak dobrze będziemy dbać o nią. Na ewentualny sukces składa się wiele czynników, takich jak dopasowanie kosmetyków, częstotliwość ich użytkowania czy nawet to jak je stosujemy. Warto jednak eksperymentować i szukać tego, co dla nas najlepsze. Możemy być pewni, nasza skóra będzie nam za to wdzięczna!